Jak się zmierzyć?

Kobieta mierząca biust
Kobieta mierząca biust

Nauczymy Cię jak się zmierzyć prawidłowo

Obwód pod biustem

  • 1. Dokonuj pomiaru zawsze w staniku.
  • 2. Centymetr poprowadź pod biustem pilnując, aby był na tej samej wysokości z przodu i z tyłu, następnie ściśnij się naprawdę dość mocno, zmierz i zapisz wynik.
  • 3. Następnie od otrzymanego wyniku odejmij około 5 cm – pamiętaj, że obwód biustonosza uzależniony jest od rozciągliwości danego materiału, z którego wykonany jest wybrany stanik.
  • 4. Wybór prawidłowego obwodu jest kluczowy, gdyż trzyma 70% biustu oraz wpływa na dobór pozostałych parametrów(wielkość miseczki, dekolt, ramiączka).

Prawidłowy obwód to stabilne trzymanie bez ucisku.

jeżeli otrzymałaś 64 cm - wybierz obwód 60
jeżeli otrzymałaś 71 cm - wybierz obwód 65
jeżeli otrzymałaś 88 cm - wybierz obwód 80


Obwód w biuście

Teraz mierzymy obwód w biuście – owiń miarkę wokół biustu tam gdzie jest on najszerszy ( na wysokości sutka ) i ponownie pilnuj aby miarka znajdowała się na tej samej wysokości z przodu i z tyłu. I tutaj już nie ściskamy się i pilnujemy, aby nie było luzu.
Skorzystaj z naszej tabeli rozmiarów, aby na podstawie zapisanych wyników określić swój rozmiar biustonosza.
Uzyskany rozmiar traktuj jako wskazówkę i nie trzymaj się go sztywno, ponieważ na ostateczny wynik wpływa rozciągliwość materiału pod biustem oraz w misce wybranego stanika, a także wielkość dekoltu.
Pamiętaj, że najważniejsza jest Twoja wygoda i subiektywne odczucie po założeniu stanika, który powinien być dla Ciebie, jak druga skóra.

Idealny biustonosz=Zdrowie+Komfort+Piękna Sylwetka

tabela rozmiarów biustonoszy

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub Zresetuj hasło